BRERA – ESENCJA ALFY.

„Zapewne każdy miłośnik Alfy słyszał o modelu Brera. To piękne, sportowe coupé , które jeszcze jako samochód koncepcyjny stało się legendą, zostało okrzyknięte dziełem sztuki, wzbudziło tak powszechny zachwyt, że Alfa Romeo podjęła decyzję o jego seryjnej produkcji.”  ilQuadrifoglio (luty 2006)

Alfa Brera (archiwum z 06.02.2006)

Oficjalna informacja prasowa o wprowadzeniu na rynek polski modelu Brera z dnia 06.02.2006 pochodząca z materiałów alfaromeo.pl

Krótko o modelu

Sportowa linia i elegancja połączone z oryginalnym i ekskluzywnym stylem. Harmonia kształtów i brył, które wraz z doskonałą mechaniką i napędem Alfa Romeo, składają się na samochód piękny, mocny i solidny. Tak w skrócie przedstawia się duch Alfy Brera, nowego, luksusowego coupè, który wzbudza olbrzymie emocje i gwarantuje najwyższą przyjemność jazdy. Projektanci i styliści skoncentrowali się tylko na jednym celu: zaoferować elegancką i sportową linię w wyjątkowym samochodzie, zapewniającym jakość i komfort luksusowej limuzyny.

Bazą wyjściową do osiągnięcia tego celu był zachwycający prototyp Brera, zaprojektowany przez Giugiaro, który wzbudził wtedy entuzjazm prasy i licznej publiczności. Dowodem na to są prestiżowe, międzynarodowe wyróżnienia, takie jak: tytuł „Best of Show”, przyznany przez czasopismo Autoweek na Salonie w Genewie, „Best of Show” w kategorii Prototypów w Konkursie elegancji Villa d’Este, dwie nagrody w różnych kategoriach na Challenge Bibendum 2002 (jedna z nich dla „one of the most elegant in the world”) , tytuł „the most fascinating car” otrzymany na Super Car Rally 2002 z Paryża do Monte Carlo oraz „The Design Award” od magazynu Autocar w listopadzie 2005 roku  . Nowa Alfa Brera znajdzie się w sprzedaży w połowie lutego 2006 roku, ale tytuły, jakie ma na swoim koncie, świadczą o docenieniu urody samochodu.

Ten zaprojektowany przez Giugiaro model, budzi wiele pozytywnych emocji, dzięki jedynej w swoim rodzaju „włoskiej elegancji”. Składa się na nią absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny styl, który jest zapowiedzią przyjemności sportowej jazdy, w pełni odpowiadającej tradycji Marki. Widać to na przykładzie wielu samochodów Alfa Romeo, które właśnie w tej kategorii, wyznaczały najważniejsze etapy w historii motoryzacji: począwszy od 1900 SS, po model Giulietta Sprint, Alfetta i Giulia Sprint GT.

Oryginalny styl zestawiono z imponującymi gabarytami: Alfa Brera posiada szerokość 183 cm, długość 441 cm, wysokość 137 i rozstaw osi 252 cm, a stożkowate zwężenia przodu i tyłu sprawiają, że linia modelu daje wrażenie zwartości. Nie traci przez to wysokiego stopnia komfortu i funkcjonalności, jak często dzieje się w tego typu samochodach.

Poza tym, wnętrze Alfy Brera jest przyjazne, pełne światła i wyrafinowane, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań. Należą do nich na przykład: panoramiczny szklany dach, przez który do wnętrza wpada więcej światła i który optycznie zwiększa przestrzeń dla pasażerów i podkreśla wysmukłą linię samochodu.

Na środku deski rozdzielczej Alfy Brera znajduje się wbudowane radio oraz przełączniki do obsługi automatycznej i dwustrefowej klimatyzacji, zaprojektowane w wyszukanym stylu. Radio, wraz z odtwarzaczem CD (na zamówienie dostępny jest również odtwarzacz plików MP3), to propozycja firmy Bose®. Sprzęt audio, opracowany i wypróbowany we wnętrzu samochodu, składa się z sześciu głośników o mocy 570 Watt. Oprócz tego, Alfa Brera oferuje liczne i nowoczesne urządzenia i systemy, dzięki którym jest ona nowym punktem odniesienia w swoim segmencie. Należą do nich na przykład: VDC (adaptacja systemu ESP), reflektory ksenonowe, siedem poduszek powietrznych montowanych seryjnie (bezpieczeństwo); system infotelematyczny z przełącznikami radia i telefonu w kierownicy, sprzęt Hi-Fi Bose® i zmieniacz CD (audio i infotelematyka); Cruise Control (gwarantujący bezstresową jazdę); 16″, 17″ i 18″ felgi ze stopu metali lekkich (by dostosować wygląd auta do osobistych upodobań). W zależności od rynków, w gamie dostępne są różne wersje uzyskane poprzez kombinacje dwóch silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem JTS (2.2 o mocy 185 KM i 3.2 V6 o mocy 260 KM), dwóch wersji wyposażenia; 10 kolorów nadwozia i 4 rodzajów tapicerki z tkaniny welurowej, Alfatex®, skórzanej i skóry naturalnej Frau®.

Oferta obejmuje bogate wyposażenie i ekskluzywną gamę silników. W istocie sercem i mocnym punktem każdego modelu marki Alfa jest silnik. Pod zachwycającą linią i silną osobowością Alfy Brera kryją się doskonałe silniki oparte na zaawansowanej technologii, oferujące najwyższe osiągi: 2.2 o mocy 185 KM i 3.2 V6 260 KM. Obydwa są benzynowe z wtryskiem bezpośrednim JTS. Te dwie jednostki, przyjazne dla środowiska (zgodne z normą Euro 4), połączono z mechanicznymi, sześciobiegowymi skrzyniami biegów, które charakteryzują się krótkimi przełożeniami, precyzyjnym włączaniem biegów i małym obciążeniem. Należy podkreślić, że silniki JTS w Alfa Brera zostały zaprojektowane według specyfikacji inżynierów włoskich i są interpretacją silników benzynowych Alfy Romeo z wtryskiem bezpośrednim. Dla klienta oznacza to nie tylko przyjemność jazdy, ale także ekscytujące osiągi samochodu, który doskonale sprawdza się również w codziennej jeździe.

Oprócz dynamicznego stylu Alfy Romeo, nowy model oferuje doskonałe osiągi dzięki zawieszeniu czterowahaczowemu z przodu i Multilink z tyłu. Poza wysokim komfortem jazdy, Alfa Brera zapewnia sportowe wrażenia, natomiast wersja 3.2 JTS, w której montowany jest seryjnie nowoczesny napęd na cztery koła „Alfa Q4”, z wdziękiem radzi sobie w trudnych warunkach terenowych i na bezdrożach. W dziedzinie bezpieczeństwa, Alfa Brera dysponuje najnowocześniejszymi urządzeniami elektronicznymi do kontroli zachowania dynamicznego pojazdu (od hamowania po napęd), które zastosowano w celu zwiększenia dynamiki, czyli podniesienia poziomu bezpieczeństwa bez ograniczania kierowcy. Działanie tych urządzeń zostało opracowane poprzez symulacje i różnego rodzaju próby, których celem było zapewnienie maksymalnej przyjemności jazdy.

Bezpieczna, mocna i obdarzona fascynującym stylem Alfa Brera, czyni zatem kolejny skok do przodu w segmencie coupè z najwyższej półki gamy. Ale Alfa Romeo od zawsze gra bowiem pierwsze skrzypce w tym wyjątkowym przedziale rynku. Dlatego, nowy samochód został zaprojektowany z myślą o zachowaniu najwyższej jakości. Koncepcja ta była punktem odniesienia we wszystkich fazach procesu rozwoju pojazdu, od pomysłu przez niezliczone testy, jakim poddawano samochód, aż do procesu produkcyjnego. Jakość Alfy Brera wyraża się również doborem doskonałych materiałów zastosowanych we wnętrzu, silnikami Alfa Romeo opracowanymi z myślą o jak najwyższym poziomie osiągów, komfortem akustycznym oraz komfortem jazdy i udoskonalonymi wyszukanymi zawieszeniami. I wreszcie, „jakość” to także świat usług i rozwiązań finansowych, które znajdują odpowiedź na każdą potrzebę.

Dokumenty do pobrania:

 • Gama (Rynek Polski)
  • Cennik Alfa Romeo Brera (wersje z seryjnym wyposażeniem):
   01.    2.2 JTS 16v (185 KM)                               139 000 PLN
   02.    2.2 JTS 16v (185 KM, Sky View)              146 000 PLN
   03.    3.2 JTS V6 Q4 24v (260 KM, Sky View)   182 000 PLN
 • Dane Techniczne

Materiały prasowe ze strony: https://www.media.stellantis.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.